Tepelná izolácia s tuhou PU penou je perspektívna a hospodárna.
Pre väčšiu energetickú účinnosť: Lepšie izolujte s vysokokvalitnou tepelnou izoláciou z tuhej PU peny.
Pevná polyuretánová pena (PU) je tuhá pena s uzavretými bunkami, ktorá sa používa ako továrensky vyrábaný tepelnoizolačný materiál vo forme izolačných panelov a izolačných prvkov v stavebníctve a pre domáce a priemyselné systémy. Skladá sa z miliárd malých, uzavretých buniek, ktoré znižujú prestup chladu alebo tepla na minimum – ideálna vlastnosť pre vysoko výkonné izolačné materiály.
PU izolačné prvky sú vysokovýkonné izolačné materiály a majú extrémne nízku tepelnú vodivosť, a preto vysoký izolačný výkon. Sú dostupné v úrovniach tepelnej vodivosti (WLS) 023 až 029. Izolačná schopnosť je veľmi vysoká aj pri malých hrúbkach materiálu. Surová hustota izolačných panelov pre stavebné konštrukcie je cca 30 kg/m³. V závislosti od oblasti použitia v obvodovom plášti budovy - ako napr. B. strecha, stena, podlaha alebo strop - a požadovaný profil vlastností sa PU izolačné panely vyrábajú aj s vyššími hustotami až do 250 kg/m³. Produktová rodina PU izolačných materiálov zahŕňa produktové varianty PUR a PIR. Sú normalizované podľa produktovej normy DIN EN 13165 a ich použitie v Nemecku je regulované podľa normy DIN 4108-10. Dobrá mechanická odolnosť a vynikajúce lepiace vlastnosti s inými materiálmi umožňujú širokú škálu aplikácií a inovatívne izolačné riešenia.
Izolačné panely, kompozitné prvky a bloky.
PU izolačné produkty sú dostupné vo forme panelov s krycími vrstvami z hliníka alebo minerálneho rúna, ako kompozitné prvky s dodatočnými funkčnými vrstvami (napr. drevené materiály, dilatačné panely, podložky), ako blokový tovar a ako sendvičové prvky pre priemyselnú výstavbu.
Na výrobu PU izolačných panelov sa surovinová zmes nanáša na spodnú kryciu vrstvu z minerálu, skleneného rúna alebo hliníkovej fólie. Okamžite sa napení a priľne k hornej krycej vrstve požadovanej hrúbky izolácie (proces dvojitej pásky). Pre samonosné komponenty v priemyselnej výstavbe možno použiť aj profilované, pevné krycie vrstvy z oceľových alebo hliníkových plechov (kovové sendvičové prvky).
Pre špeciálne aplikácie, napr. B. na najvyššom poschodí alebo na strope suterénu sú kompozitné prvky s dodatočnými funkčnými vrstvami (napr. drevené materiály, dilatačné panely a pod.
Z polyuretánových blokov možno vyrobiť šikmé izolačné panely, parapetné kliny alebo izolačné plášte rúrok,...
Čo by ste ešte mali vedieť o PU izolačných paneloch:
Izolačné panely z tuhej polyuretánovej peny sa zvyčajne mechanicky pripevňujú alebo kladú voľne. Demontáž na konci fázy používania je preto možná. Z čistého PU odpadu sa dajú vyrobiť funkčné materiály, ktoré sa dajú opracovať ako drevo, ale sú necitlivé na vlhkosť a odolné voči hnilobe. Vhodné sú napr. B. na odkvapové dosky alebo atiky na strechy.
Na spracovanie polyuretánových izolačných materiálov na stavbe remeselník nepotrebuje žiadne špeciálne náradie. Izolačné panely sa dajú ľahko rezať, píliť, frézovať a vŕtať. S veľkoformátovými izolačnými panelmi sa ľahko manipuluje aj vďaka nízkej hmotnosti. Pretože sa tuhá polyuretánová pena netopí, rezanie horúcim drôtom nie je možné.
Prísne zabezpečenie kvality tepelnoizolačných materiálov vyrobených z PU tuhej peny zabezpečuje projektantom a užívateľom, že kvalita výrobkov je správna a je pravidelne kontrolovaná a certifikovaná.
Produkty
Zvyšky materiálu z tuhej PU peny (odrezky, úlomky alebo zvyšky), ktoré vznikajú pri spracovaní na stavenisku, sa dajú mechanicky recyklovať a vrátiť sa späť do kolobehu materiálu. Zbierajú sa podľa druhu, drvia, briketujú a spracovávajú na PU funkčné materiály. Tento vysokokvalitný stavebný výrobok sa používa na komponenty ako: parapetné prvky,...