Általános Szerződési Feltételek

I. RÉSZ

ÁLTALÁNOS FELTÉTELEK FOGYASZTÓK SZÁMÁRA

Az eladó elérhetőségei:

STELLO s.r.o., székhelye: 1. maja 140/14, 900 84 Báhoň.
 bejegyezve a Pozsonyi Kerületi Bíróság Cégjegyzékébe, Osztály: Sro, beírva c.: 57907/B
Azonosítószám: 44725701
Adószám: SK2022803123
Telefon: +421 915 399 662
E-mail:skstello@stello.

Felügyeleti hatóság:

Pozsonyi régió SOI Felügyelősége
Bajkalská 21/A, PO BOX sz. 5, 820 07 Pozsonyi
Felügyeleti Osztály
ba@soi.sk
tel. nem. 02/58 27 21 72, 02/58 27 21 04
fax sz. 02/58 27 21 70
https://www.soi.sk

Preambulum

Jelen általános szerződési feltételek (a továbbiakban: Fogyasztói feltételek) rögzítik az Eladó és a vevő - fogyasztó (egyben "vevő" vagy "vásárló") jogait és kötelezettségeit, amelyek az adásvételi szerződésből, az alanyból erednek. ebből az áruk internetes vásárlása és eladása az Eladó e-kereskedelmi webhelyén.

I. cikk

Általános rendelkezések

1.1. Vevő a jelen Fogyasztói Feltételek I. RÉSZE értelmében a fogyasztót jelenti.

1.2. A fogyasztó a jelen Általános Szerződési Feltételek értelmében a fogyasztók számára a 2. §-a szerinti a) törvény 2. sz. A fogyasztóvédelemről szóló 250/2007., az a természetes személy, aki a szerződés megkötése és teljesítése során nem vállalkozási tevékenysége, munkavégzése vagy foglalkozása körében jár el.

1.3. Az adásvételi szerződés megkötéséhez, valamint az azt követő jogok és kötelezettségek teljesítéséhez a vásárló, mint fogyasztó a hatályos jogszabályoknak megfelelően az alábbi személyes adatokat adja meg: név, vezetéknév, posta- és számlázási cím, mobiltelefonszám, e-mail elérhetőség.

1.4. A fogyasztókra vonatkozó üzleti feltételek az adásvételi szerződés szerves részét képezik. Abban az esetben, ha az Eladó és a vevő írásbeli adásvételi szerződést kötnek, amelyben a jelen Üzletszabályzattól eltérő feltételekben állapodnak meg a fogyasztók számára, szerződéses kapcsolatuk az írásbeli adásvételi szerződés értelmében értelmezendő.

cikk II.

Az adásvételi szerződés megkötése

2.1. Az adásvételi szerződés kötelező érvényű visszaigazolással, ill azzal, hogy elfogadja a vevő adásvételi szerződésének Eladó általi megkötésére irányuló javaslatát az Eladó honlapján kitöltött és fizetési kötelezettséggel járó megrendelés formájában (a továbbiakban: Megrendelés).

2.2. Az ajánlat kötelező érvényű elfogadását az Eladó legkésőbb a -ban meghatározott határidőn belül teljesíti 14 munkanapokon a megrendelés vevőnek történő elküldését követően. Az ajánlat kötelező érvényű elfogadása a megrendelés elfogadásáról szóló e-mail útján történik, amelyet a vásárló a megrendelés kitöltésekor megadott e-mail címére küldenek. Az eladó a megrendelést csak az áru elérhetőségének, az érvényes áraknak és a vevő által kért áru szállítási dátumának ellenőrzése után fogadja el. Az e-mailben küldött ajánlat kötelező érvényű elfogadását "Megrendelés visszaigazolása" jelzéssel látjuk el.

2.3. Az Eladó e-mailje, amelyet a vevő e-mail címére küld a megrendelésének elküldését követően, "Értesítés a rendelés elfogadásáról", "Megrendelés elfogadása", "Javaslat a rendelés megváltoztatására" stb. nem jár az ajánlat kötelező érvényű elfogadásával járó hatásokkal, pl. adásvételi szerződés megkötése, de ez csak tájékoztató ill az Eladó új javaslata a vételárból történő kedvezmény alkalmazásának lehetőségéről, más minőségű áruk biztosítására, eltérő szállítási módra stb. Abban az esetben, ha az Eladó a szerződés megkötése előtt, pl. az ajánlat kötelező érvényű elfogadásának megküldése előtt javaslatot küld a vevőnek a megrendelés módosítására, az adásvételi szerződés a jelen ajánlat értelmében csak akkor köthető meg, ha a vevő az így módosított ajánlatot elfogadja.

2.4. Az ajánlat kötelező érvényű elfogadása ill a megrendelés különösen a következőkről tartalmaz információkat: az áru megnevezése az adásvételi szerződés tárgyaként, az áruk és/vagy egyéb szolgáltatások ára, az áru szállítási ideje, az áru szállításának helye, ár, feltételek, az áru szállításának módja és időpontja stb.

cikk III.

Az eladó jogai és kötelezettségei

3.1. Az eladó különösen köteles:

én. a szerződéskötést követően, i.e. a megrendelés kötelező érvényű elfogadását követően az árut a megbeszélt mennyiségben, minőségben és időpontban a vevőnek átadja, és a megőrzéséhez és védelméhez szükséges módon becsomagolja, illetve szállításra felszereli,

ii. annak biztosítása, hogy a kérdéses áru megfeleljen a Szlovák Köztársaság vonatkozó jogszabályainak,

iii. átadja a vevőnek (elektronikus vagy fizikai formában) az áru átvételéhez és használatához szükséges minden okmányt, valamint az érvényes jogszabályok által előírt egyéb dokumentumokat (szlovák nyelvű utasítás, adóbizonylat).

3.2. Az eladónak joga van ahhoz, hogy a vevő a megrendelt áru vételárát szabályszerűen és időben kiegyenlítse.

3.3. Az Eladó az áru személyes átvételekor jogosult a vevő vagy az áru átvételére jogosult személyazonosságát ellenőrizni, ill. a megrendelés elfogadásáról szóló visszaigazoló email elküldésével annak azonosítása céljából, pl. hogy az adásvételi szerződést kötő személynek ténylegesen a távolból adják-e át az árut.

cikk IV.

A vevő jogai és kötelezettségei

4.1. A vevő különösen köteles:

én. kifizetni az Eladónak a megállapodás szerinti vételárat, beleértve az áru kiszállításának költségeit,

ii. átveszi a megrendelt vagy kifizetett árut,

iii. az áru átvételét aláírásával vagy az általa meghatalmazott személy aláírásával igazolni.

4.2. A vevő jogosult az árut a szerződő felek által a megrendelés kötelező érvényű elfogadásában megállapodott mennyiségben, minőségben, időpontban és helyen szállítani.

V. cikk

Szállítási és fizetési feltételek

5.1. Az eladó a megjelenített minták, katalógusok, típuslapok és mintakönyvek szerint kínálja az árut, amely az eladó elektronikus áruházának honlapján található.

5.2. Az eladó vállalja, hogy a megkötött szerződés tárgyát képező árut a határidőn belül leszállítja 30 munkanapokon a fuvarozón keresztül. Előre nem látható körülmények (vis maior) esetén a szállítási határidő meghosszabbodhat. Az Eladó köteles erről a vásárlót haladéktalanul e-mailben vagy SMS-ben tájékoztatni.

5.3. A vevő köteles az árut a vevő megrendelésében meghatározott helyen átvenni, ha a felek másként nem állapodnak meg. Abban az esetben, ha a vevő a szerződéstől való előzetes írásbeli elállás nélkül nem veszi át az árut 5 A megkötött adásvételi szerződésben meghatározott határidő lejártát követő munkanappal az Eladó jogosult a megrendelés sikertelen kézbesítésének megkísérlése miatt felmerült kárának megtérítését követelni a Ptk. 420. §. Kód. A lejárat után 5 attól a naptól számított munkanapon belül, amikor a vevő köteles volt átvenni az árut, az Eladó jogosult az adásvételi szerződéstől elállni és az árut harmadik személynek eladni. Abban az esetben, ha a vásárló az árut az első kézbesítéskor annak ellenére sem veszi át, hogy annak helyéről és időpontjáról bizonyíthatóan előzetesen tájékoztatták, és az áru ismételt kiszállítását kéri, köteles az áru átvétele mellett a az áru és postaköltség, az áru visszaszállításának költsége előre banki átutalással .

5.4. Abban az esetben, ha az Eladó az árunak a vevő által az adásvételi szerződésben megjelölt helyre történő elszállításáról gondoskodik, és a vevőt bizonyíthatóan előre tájékoztatták a helyről és időpontról, a vevő köteles átvenni az árut személyesen, vagy annak biztosítására, hogy az árut olyan személy vegye át, akit távolléte esetén az adásvételi szerződésben meghatározott áru átvételére és az áru átadásáról és átadásáról szóló jegyzőkönyv aláírására felhatalmazott. Az adásvételi szerződésben meghatározott áru átvételére jogosult harmadik személy köteles írásbeli meghatalmazást benyújtani az Eladónak vagy a fuvarozónak. Az árut a 10.2. pont szerint átvettnek kell tekinteni. pontjában foglaltakat a fogyasztók számára.

5.5. A Vevő jogosult a szállító jelenlétében az árut és annak csomagolását haladéktalanul az átvételkor ellenőrizni. Ha a vevő észleli, hogy az áru vagy az áru csomagolása mechanikai sérülést szenvedett, jogosult erről a fuvarozót értesíteni. Az áru vagy annak csomagolása vevő általi átvétele esetén bekövetkező sérülése esetén a vevő jogosult az áru sérülésének mértékéről és jellegéről jegyzőkönyvet készíteni (kárjegyzőkönyv), melynek helyességét a fuvarozó, azonnal az áru átvétele után. Az így elkészített és az Eladónak átadott jegyzőkönyv alapján az Eladó a káresemény fuvarozóval történő megkötését követően az áru árából kedvezményt biztosíthat, a sérülést kijavíthatja, és az áru javíthatatlan hibája esetén újat szállíthat. árut a vevőnek, vagy más törvényes úton járjon el.

5.6. A Vevő jogosult arra, ha az árut az Eladó az 5.2. pontban meghatározott határidőn belül nem szállítja ki. Üzleti feltételek a fogyasztók számára az adásvételi szerződéstől való elálláshoz, és az Eladó köteles a már kifizetett vételárat a vevőnek visszatéríteni.

5.7. A vevő a vételárat a megrendelésben választott módon fizetheti az alábbi lehetőségek közül: Fizetés átutalással vagy az Eladó számlájára történő előleggel.

5.8. Ha a vevő nem veszi át az árut az 5.3. pontja értelmében az Eladó jogosult a vevőtől raktározási díjat követelni a fogyasztók részére. 20 euró eltérő megállapodás hiányában egy nap tárolásra. Ez nem érinti az Eladó azon jogát, hogy a vevőtől kártérítést követeljen az áru átvételének 5.3. pontja szerinti késedelme miatt neki okozott kárért. pontjában foglaltakat a fogyasztók számára.

Cikk VI.

Vételár

6.1. A Vevő köteles az Eladónak az adásvételi szerződésben vállalt áru vételárát, beleértve az áru kiszállításának költségeit (a továbbiakban: vételár) készpénz nélküli átutalással vagy letétként megfizetni. az Eladó számlájára, amely a megrendelés kötelező érvényű elfogadásában szerepel.

6.2. Ha a vevő a vételárat az eladónak készpénz nélküli átutalással vagy az eladó számlájára utalással fizeti ki, a fizetés időpontjának azt a napot kell tekinteni, amikor a teljes vételár az eladó számláján jóváírásra került.

6.3. A Vevő köteles a megrendelt áru vételárát a megkötött adásvételi szerződés szerinti határidőn belül, de legkésőbb az áru átvételekor megfizetni.

6.4. Ha a vevő a megkötött adásvételi szerződésnek megfelelően kifizeti az eladónak a megrendelt áru vételárát, a vevő az adásvételi szerződéstől elállhat és a vételár visszatérítését csak a Szlovák Köztársaság hatályos jogszabályai szerint követelheti.

cikk VII.

Tulajdonjog megszerzése és az áru sérülésének kockázatának átszállása

7.1. A megrendelt áru tulajdonjoga a vevő megrendelésében meghatározott szállítási helyen történő átvételkor száll át a vevőre.

7.2. A megkötött adásvételi szerződés tárgyát képező áru sérülésének kockázata akkor száll át a vevőre, amikor az árut az Eladótól átveszi, ill. az általa felhatalmazott személy által.

cikk VIII.

Reklamációs eljárás (hibákért való felelősség, garancia, reklamáció)

8.1. A termék hibáiért az Eladó felel, a Vevő pedig köteles haladéktalanul reklamációt az Eladóhoz benyújtani jelen reklamációs eljárás szerint.

8.2. Jelen Fogyasztói Feltételek vonatkoznak a panaszok kezelésére.

8.3. Jelen reklamációs eljárás azokra az árukra vonatkozik, amelyek az Eladó e-kereskedelmi webhelyén e-kereskedelem útján kötött szerződés tárgyát képezik.

8.4. A jótállási idő alatt a vásárlónak joga van a hiba díjmentes elhárítására az áru, ideértve a tartozékokat, dokumentációt és használati utasítást a garancialevéllel vagy a vásárlást igazoló bizonylattal együtt.

8.5. A reklamációkat az Eladó munkanapokon személyesen, telefonon vagy írásban kezeli. Ha az áru hibás, a vásárló jogosult reklamációt benyújtani az Eladó bármely telephelyén a pontban foglaltak szerint. 18. § bek. törvény 2. -a. 250/2007 Coll. törvény a fogyasztóvédelemről és a Szlovák Nemzeti Tanács 2. sz. 372/1990 Coll. módosított (a továbbiakban: törvény) szabálysértése esetén az árut az Eladó 90084 Báhoň, STELLO s.r.o., 1. mája 14, 90084 Báhoň címen található telephelyére szállítva, a vásárlást igazoló érvényes igazolás másolatával, és kitöltve a reklamációs űrlapot, és eljuttatja az Eladóhoz. A nyomtatvány formáját az Eladó határozza meg, és felteszi a weboldalára. A reklamációs űrlap a szerződési feltételek melléklete (panaszűrlap minta). A vásárló köteles a nyomtatványon pontosan feltüntetni az áru hibáinak típusát és mértékét. Az Eladóhoz objektíven szállítható áruk reklamációs eljárása azon a napon kezdődik, amikor az alábbi feltételek mindegyike teljesül:

én. kitöltött igénylőlap kézbesítése,

ii. az igényelt áru kiszállítása,

iii. vásárlást igazoló bizonylat kézbesítése.

Ha a vevő postai úton adja át a küldeményt, az Eladó javasolja a küldemény biztosítását az áruval együtt. Az Eladó az utánvétes árut nem fogadja el. Az eladó javasolja az áru megfelelő csomagolását, hogy ne sérüljön meg a szállítás során. A panaszeljárás kezdete egyben a panasz benyújtásának napja is.

8.6. A vevő reklamációt az Eladó bármely olyan telephelyén tehet, ahol az eladott áruval kapcsolatban reklamáció átvételére van lehetőség, vagy megjelölt személynél. A reklamációt a megadott személy csak a kijavított termék átadásával tudja kezelni, ellenkező esetben a reklamációt továbbítja feldolgozásra az Eladóhoz. A panaszkezelésre jogosult munkavállalónak a telephelyen és a kijelölt személynél munkaidőben jelen kell lennie.

8.7. Az eladó vagy az általa megjelölt személy az árukifogás bejelentéséről e-mailben vagy más írásos formában visszaigazolást ad ki a vásárlónak, amelyben köteles az áru hibáit pontosan jelezni. pontból eredő jogairól az eladó köteles a vevőt tájékoztatni 622. § és bek. 623. §. Távközlés útján történő reklamáció esetén az Eladó köteles haladéktalanul eljuttatni a vevőnek a reklamáció visszaigazolását; ha a visszaigazolás azonnali kézbesítése nem lehetséges, azt indokolatlan késedelem nélkül, de legkésőbb a reklamáció teljesítését igazoló irattal együtt kell kézbesíteni; a követelés érvényesítésének igazolását nem kell kézbesíteni, ha a vevőnek lehetősége van a követelés érvényesítését más módon igazolni.

8.8. A vevő döntése alapján mely jogai a pont szerinti 622. § és bek. 623. §-a irányadó, az Eladó vagy a megjelölt személy köteles meghatározni a követelés kezelésének módját a Ptk. 2. § levél m) pontja szerint (a megjavított áru átadásával, az áru cseréjével, az áru vételárának visszaküldésével, az áru árából megfelelő árengedmény megfizetésével, a teljesítés átvételére vonatkozó írásbeli felhívással vagy annak indokolt elutasításával) haladéktalanul. , összetettebb esetekben legkésőbb a reklamáció benyújtásától számított 3 munkanapon belül, indokolt esetben, különösen, ha az áru állapotának komplex műszaki értékelése szükséges, legkésőbb a kérelem benyújtásától számított 30 napon belül. az állítás. A keresetfeldolgozás módjának meghatározása után a kereset azonnali feldolgozásra kerül, indokolt esetben a későbbiekben is feldolgozható; azonban a kereset feldolgozása nem tarthat tovább a követelés benyújtásától számított 30 napnál. A reklamáció feldolgozási határidejének lejárta után a vevőnek jogában áll elállni a szerződéstől, vagy jogában áll az árut új árura cserélni. A reklamációs eljárás végéről és a reklamáció eredményéről az Eladó a két fél által egyeztetett formában (pl. e-mail üzenet vagy ajánlott levél) tájékoztatja a vevőt, és ezzel egyidejűleg a reklamációs jegyzőkönyvet a vevővel együtt kézbesíti. áruk. Ha a vevő az adásvételi szerződés megkötésétől számított első 12 hónapon belül reklamációt tett az áruval kapcsolatban, az Eladó a reklamációt annak elutasításával csak szakmai elbírálás (a továbbiakban: áru szakmai értékelése) alapján tudja kezelni. "). Az Eladó a szakértői értékelés eredményétől függetlenül nem követelheti a vevőtől az áru szakértői értékelésének költségeit, illetve az áru szakértői értékelésével kapcsolatos egyéb költségeket. Az eladó köteles a vevőnek átadni a reklamáció elutasítását igazoló szakértői értékelés másolatát, legkésőbb a reklamáció feldolgozásától számított 14 napon belül.

8.9. Ha a vevő az adásvételi szerződés megkötésétől számított 12 hónapon belül reklamált az áruval kapcsolatban, és az Eladó azt elutasította, a reklamációval foglalkozó személy köteles a panaszkezelési okiratban megjelölni, hogy a vevő kinek küldheti el az árut. szakértői értékelés. Ha a vevő az árut szakértői értékelésre küldi el a reklamációs dokumentumban megjelölt személynek, az áru szakértői értékelésének költsége, valamint minden egyéb kapcsolódó költség az Eladót terheli, függetlenül a szakértő eredményétől. értékelés. Ha a vevő szakmai elbírálással bizonyítja az Eladó felelősségét az áru reklamált hibájáért, a reklamációt újra érvényesítheti; a jótállási idő az áru szakértői értékelése során nem jár le. Az eladó köteles megtéríteni a vevőnek az igény megújításától számított 14 napon belül az áru szakértői értékelésével kapcsolatban felmerült valamennyi költséget, valamint a cél érdekében felmerült minden ezzel kapcsolatos költséget. A megújított követelés nem utasítható el.

8.10. A Vevők nem jogosultak az Eladó garanciáját különösen igénybe venni:

1. fizetési bizonylat, szállítólevél vagy jótállási jegy és árutartozékok bemutatása nélkül,

2. az áru szavatossági idejének lejártakor,

3. a vevő által az árun okozott mechanikai sérülés,

4. az árukat az áru használati utasításával ellentétes körülmények között használja,

5. az áruk szakszerűtlen kezeléséből, kiszolgálásából vagy a gondozás elhanyagolásából,

6. illetéktelen személy szakszerűtlen beavatkozása az áruba,

7. az áru (vagy annak egy részének) az áru használatából eredő normál kopása.

8.11. Az eladó köteles a panaszt kezelni és a reklamációs eljárást az alábbi módok egyikén befejezni:

1. javított áru átadásával,

2. árucserével,

3. az áru vételárának visszaküldésével,

4. az áru árából ésszerű engedmény megfizetésével,

5. az Eladó által meghatározott teljesítés átvételére vonatkozó írásbeli felhívással,

6. az áruigény indokolt elutasítása.

8.12. Az eladó a reklamáció benyújtásakor köteles visszaigazolást adni a vevőnek. Amennyiben a reklamáció távközlési eszközzel történik, az Eladó köteles haladéktalanul eljuttatni a vevőnek a reklamáció visszaigazolását. Ha a visszaigazolás azonnali kézbesítésére nincs lehetőség, úgy azt indokolatlan késedelem nélkül, de legkésőbb a reklamáció feldolgozásáról szóló dokumentummal együtt kell kézbesíteni. A követelés érvényesítésének igazolását nem kell kézbesíteni, ha a vevőnek lehetősége van az igény érvényesítését más módon igazolni. Az eladó köteles a reklamáció kezeléséről írásos dokumentumot kiállítani, legkésőbb a reklamáció benyújtásától számított 30 napon belül.

8.13. A jótállási idő 24 hónap (kivéve, ha konkrét esetekre eltérő jótállási időszak van meghatározva), és attól a naptól kezdődik, amikor az árut a vásárló átvette.

8.14. A jótállási idő meghosszabbodik azzal az időtartammal, amely alatt a vásárló az árut az áru garanciális javítása miatt nem tudta használni.

8.15. Az áru újra cseréje esetén a jótállási idő az új áru átvételétől kezdődik újra, de csak az új árura. Ebben az esetben a vevő egy dokumentumot kap, amelyen a kicserélt áruk szerepelnek.

8.16. A garanciális javítás, amennyiben garanciális igény merült fel, ingyenes.

8.17. Ha eltávolítható hibáról van szó, a vevőnek joga van azt ingyenesen, időben és szakszerűen eltávolíttatni. Az eladó köteles a hibát indokolatlan késedelem nélkül eltávolítani.

8.18. A vevő a hiba elhárítása helyett kérheti az áru kicserélését, vagy ha a hiba csak az áru egy részét érinti, akkor az alkatrész cseréjét. Az eladó a reklamációt csak akkor tudja ilyen módon kezelni, ha az nem okoz aránytalan költséget az áru árához vagy a hiba súlyosságához képest.

8.19. Az eladó a hiba eltávolítása helyett mindig kicserélheti a hibás terméket egy hibátlanra, ha ez nem okoz komoly nehézséget a vevőnek.

8.20. Ha az áru olyan hibájáról van szó, amely nem távolítható el, és amely megakadályozza az áru hibátlan áruként történő rendeltetésszerű használatát, a vevőnek joga van az árut kicserélni vagy a szerződéstől elállni. Ugyanilyen jog illeti meg a vevőt, ha a hibák eltávolíthatók, de ha a hiba javítás utáni újbóli megjelenése vagy nagyobb számú hiba miatt a vevő a terméket nem tudja rendeltetésszerűen használni.

8.21. Egyéb nem eltávolítható hiba esetén a vevőnek joga van az áru árából ésszerű engedményre.

8.22. A reklamációkezelés csak a vevő által a reklamációs űrlapon feltüntetett hibákra és hiányosságokra vonatkozik.

8.23. Ha az Eladó a reklamációt a reklamáció indokolt elutasításával rendezi, és a vevő úgy véli, hogy az áru hibája továbbra is fennáll, és azt nem sikerült megszüntetni, a vevő az áru hibájának elhárítására vonatkozó jogát bíróságon keresztül gyakorolhatja.

8.24. Az árut nem lehet másikra cserélni, ha a vevőnek nem felel meg a méret, forma, típus stb.

cikk IX.

Személyes adatok védelme

9.1. Az eladó a személyes adatok kezelésének módjának megfelelő technikai, szervezési és személyi intézkedéseket hozott, különös tekintettel az alkalmazandó technikai eszközökre, a kezelt személyes adatok titkosságára és fontosságára, valamint az esetleges kockázatok körére törvénynek megfelelően képes megzavarni információs rendszerei biztonságát vagy működőképességét. 18/2018 Coll. a személyes adatok védelméről és az ezek szerinti GDPR szabályozásról feldolgozási szabályok.

X. cikk.

Elállás az adásvételi szerződéstől

10.1. törvényben szabályozott feltételek mellett a vásárló 14 napon belül indoklás nélkül elállhat a megkötött adásvételi szerződéstől. 102/2014. a fogyasztóvédelemről a távollévők között kötött szerződésen vagy az Eladó telephelyén kívül kötött szerződésen alapuló termékértékesítés vagy szolgáltatásnyújtás során, valamint egyes törvények módosításáról (a továbbiakban: a fogyasztóvédelemről szóló törvény Áruk"). Ezen időszakon belül a vásárlónak joga van az árut a klasszikus "tégla és habarcs" üzletben történő vásárláshoz hasonló módon kicsomagolni és kipróbálni próba A vevő az elállási időszak kezdete előtt is elállhat a szerződéstől, amelynek tárgya az áru leszállítása.

10.2. A szerződéstől való elállási határidő az áru átvételétől számított 14 nap elteltével jár le. Az áru átvettnek minősül:

- amikor a vevő vagy az általa megjelölt harmadik személy átveszi az árut; vagy

- amikor a vevő vagy az általa megjelölt harmadik személy átveszi az utoljára leszállított árut (ha a vevő által egy megrendelésben megrendelt árut külön szállítják); vagy

- amikor a vevő vagy az általa megjelölt harmadik személy átveszi az utolsó alkatrészt vagy darabot (ha több részből vagy darabból álló árut szállítanak ki); vagy

- amikor a vevő vagy az általa megjelölt harmadik személy átveszi az elsőként leszállított árut (ha az árut a meghatározott időszakban ismételten kiszállítják).

10.3. A Vevő a szerződéstől való elállást írásban kérheti az Eladótól a megfelelően kitöltött és aláírt elállási nyilatkozattal.

- postai úton az Eladó címére, ill

- bizonyíthatóan átadta az Eladónak.

Űrlap a szerződéstől való elálláshoz (A szerződéstől való elálláshoz szükséges nyomtatvány minta a feltételekhez csatolva található); A szerződés megkötését követően az Eladó a szerződéstől való elálláshoz szükséges formanyomtatvány mintát küld a vevőnek az e-mail címére.

10.4. Az elállási határidő megmarad, ha a Vevő az elállási határidő lejárta előtt elküldi vagy átadja az Eladónak a szerződéstől való elállási jogának gyakorlásáról szóló, megfelelően kitöltött és aláírt formanyomtatványt. A szerződéstől való elállási jog gyakorlásáról szóló, megfelelően kitöltött és aláírt formanyomtatvány-mintának tartalmaznia kell az abban előírt információkat, legalább:

- az áru pontos specifikációja,

- rendelés dátuma,

- a fogyasztó/fogyasztók vezeték- és vezetékneve,

- a fogyasztó/fogyasztók címe,

- a fogyasztó/fogyasztók aláírása.

10.5. Az Eladó a szerződéstől való elállást követően visszaadja a vevőnek a szerződés megkötésével kapcsolatban neki kifizetett minden kifizetést, így különösen a vételárat, beleértve az áru vevő részére történő kiszállításának költségeit is. Az Eladó nem köteles a többletköltséget visszatéríteni, ha a vevő az Eladó által kínált legolcsóbb általános szállítási módtól eltérő szállítási módot választott. A befizetett összeget indokolatlan késedelem nélkül, legkésőbb attól a naptól számított 14 napon belül, amikor a szerződéstől való elálláshoz szükséges kitöltött formanyomtatványt az Eladóhoz kézbesítették, visszaküldjük a vevőnek. Fizetésük ugyanúgy történik, ahogyan a vevő fizetéséhez használta, ha más fizetési módhoz kifejezetten nem járult hozzá, további díjak felszámítása nélkül. A vásárolt áru ellenértékének kifizetése a vásárló részére csak a visszaküldött áru Eladó címére történő visszaszállítása után történik.

10.6. A vevő köteles az árut tartozékaival, így használati utasítással, jótállási jegygel vagy fizetési bizonylattal együtt az Eladó címére visszaküldeni, vagy az Eladó címére fizikailag eljuttatni, legkésőbb a megfelelően kitöltött, ill. aláírt minta a szerződéstől való elálláshoz postai úton vagy személyesen az Eladónak átadva. Az időtartam megőrzöttnek minősül, ha a vevő a 14 napos határidő lejárta előtt visszaküldi az árut. Ha a vevő postai úton küldi az árut, az Eladó javasolja az áru biztosítását. Az árut megfelelően be kell csomagolni, hogy szállítás közben ne sérüljön meg. Utánvétes küldeményt az Eladó nem fogad el.

10.7. Az áru visszaküldésének közvetlen költségei a vevőt terhelik.

10.8. A vevő felelős az áruk értékének minden olyan csökkenéséért, amely az áru jellegének, tulajdonságainak és funkcionalitásának megállapításához szükségestől eltérő kezelésből ered. Ha a vevő eláll a szerződéstől, és használt, sérült vagy hiányos árut az eladónak átad, az eladó a vevővel szemben az áru kijavítása és az áru eredeti állapotába történő visszaállítása értékének megfelelő összegű kártérítési követeléssel él. Az eladónak joga van kártérítést követelni a vevőtől. Ha a vevő önként nem fizeti meg a kár megtérítését, az Eladó jogosult a vevővel szemben az ebből eredő kár megtérítése iránt az illetékes bírósághoz pert indítani.

10.9. Ha a vevő eláll a szerződéstől, a szerződéshez kapcsolódó minden további szerződés, amelytől a vevő elállt, szintén eleve megszűnik.

10.10. Ha a vevő a jelen X. cikkben felsorolt ​​kötelezettségeinek valamelyikét nem teljesíti, az adásvételi szerződéstől való elállás nem érvényes és nem hatályos, és az Eladó nem köteles az összes bizonyíthatóan kifizetett összeget a vevőnek visszatéríteni; Ebben az esetben az eladó jogosult az áru vevő részére történő visszaküldésével kapcsolatos költségek megtérítésére.

10.11. A vevőt terheli a bizonyítási teher a szerződéstől való elállási jogának gyakorlása miatt.

10.12. A vevő nem állhat el a tárgyát képező szerződéstől

- olyan áru értékesítése, amelynek ára a pénzpiaci ármozgásoktól függ, amelyeket az Eladó nem tud befolyásolni, és amely az elállási időszak alatt előfordulhat,

- a fogyasztó különleges igényei szerint készült áruk, méretre készített áruk vagy kifejezetten egy fogyasztónak szánt áruk értékesítése,

- olyan áruk értékesítése, amelyek gyorsan romlanak vagy romlanak,

- olyan védőcsomagolásba zárt áru értékesítése, amely egészségvédelmi vagy higiéniai okokból nem alkalmas visszaküldésre, és amelynek védőcsomagolása a kiszállítást követően sérült,

- olyan áruk értékesítése, amelyek természetüknél fogva a szállítást követően elválaszthatatlanul keveredhetnek más árukkal,

- olyan szeszes italok értékesítése, amelyek áráról a szerződéskötéskor állapodtak meg, de szállításuk legkorábban 30 nappal később teljesíthető, és ára a piaci árak mozgásától függ, amelyet az Eladó nem tud befolyásolni,

- olyan sürgős javítások vagy karbantartások elvégzése, amelyeket a fogyasztó az Eladótól kifejezetten kért; ez nem vonatkozik a szolgáltatási szerződésekre és olyan szerződésekre, amelyek tárgya a javításhoz vagy karbantartáshoz szükséges alkatrészeken kívüli áruk értékesítése, ha azokat az Eladó fogyasztói látogatása során kötötték, és a fogyasztó ezeket a szolgáltatásokat vagy árukat nem rendelte meg. előre,

- védőcsomagolásban árusított hangfelvételek, videofelvételek, audiovizuális felvételek vagy számítógépes szoftverek értékesítése, ha a fogyasztó ezt a csomagolást kibontotta,

- időszaki kiadványok értékesítése, kivéve az előfizetési szerződésen alapuló értékesítést és a nem védőcsomagolásban szállított könyvek értékesítését,

- a lakhatástól, áruszállítástól, autóbérléstől, vendéglátás vagy szabadidős tevékenységhez kapcsolódó szolgáltatásnyújtástól eltérő célú szállásszolgáltatás nyújtása, amely szerint az Eladó vállalja, hogy ezeket a szolgáltatásokat a megbeszélt időpontban vagy a megbeszélt időn belül nyújtja. határidő,

- elektronikus tartalom nem fizikai adathordozón történő szolgáltatása, ha annak biztosítása a fogyasztó kifejezett hozzájárulásával kezdődött, és a fogyasztó nyilatkozott arról, hogy megfelelően tájékoztatták arról, hogy hozzájárulásának kifejezésével elveszti a szerződéstől való elállás jogát.

10.13. Az eladó jogosult az adásvételi szerződéstől elállni, ha az adásvételi szerződés teljesítésének lehetetlenné válik az 575. és azt követő §-ok szerint. a Ptk. Olyan esetek, mint pl. a gyártó készletének kiárusítása, a gyártó áruinak elérhetetlensége, vagy ha az adásvételi szerződésben vállalt áru gyártója, importőre vagy szállítója leállította a gyártást, vagy olyan súlyos változtatást hajtott végre, amely lehetetlenné tette az Eladónak az adásvételi szerződésből eredő kötelezettségeinek teljesítését. adásvételi szerződés vagy vis maior okok miatt, vagy még akkor sem, ha az Eladótól minden méltányosan megkövetelhető erőfeszítés nem tudja az árut a jelen Fogyasztói Feltételekben meghatározott határidőn belül vagy áron a vevőhöz eljuttatni. Az eladó köteles erről a vevőt tájékoztatni, és az adásvételi szerződésben megállapodott áru már kifizetett árat a szerződéstől való elállás közlésétől számított 14 napon belül visszaküldeni neki olyan módon, ahogyan a vevő az árat megfizette. , kivéve, ha a szerződő felek másként állapodnak meg. Az eladó akkor is elállhat az adásvételi szerződéstől, ha a vevő az árut eddig nem vette át 5 munkanapok attól a naptól számítva, amikor a vevő köteles volt az árut átvenni.

cikk XI.

Alternatív vitarendezés

11.1. A vásárló – fogyasztó jogosult az Eladóhoz jogorvoslati kérelmet benyújtani, ha nem volt megelégedve azzal, ahogyan az Eladó panaszát kezelte, vagy úgy véli, hogy az Eladó megsértette jogait. A fogyasztónak jogában áll alternatív vitarendezés megindítására vonatkozó javaslatot (a továbbiakban: javaslat) előterjeszteni az alternatív vitarendezés alanyának, ha az Eladó a helyesbítés iránti kérelmére az előző mondat szerint nemleges választ adott, vagy elküldésétől számított 30 napon belül nem válaszol rá. törvény 3. §-a értelmében az alternatív vitarendezés alanyai a hatóságok és az arra jogosult jogi személyek. 391/2015. fogyasztói jogviták alternatív megoldásáról, pl. A Szlovák Kereskedelmi Felügyelőség, míg a vevő - fogyasztó jogosult megválasztani a fogyasztói jogviták alternatív rendezőjét, hogy kihez forduljon.

11.2. A vevő - fogyasztó az ajánlat benyújtásakor a törvény 12. §-a szerint jár el. 391/2015. fogyasztói jogviták alternatív megoldásáról. Alternatív vitarendezéssel a vevő - fogyasztó és az eladó között a fogyasztói szerződésből, ill. fogyasztói szerződéssel kapcsolatos. Az alternatív vitarendezéssel rendezett vita értékének meg kell haladnia a 20 eurót. Az alternatív vitarendezés alanya a vevőtől - fogyasztótól alternatív vitarendezés kezdeményezéséért díjat követelhet; ez a díj az általános forgalmi adóval együtt nem haladhatja meg az öt eurót. Az alternatív vitarendezési eljárás alanya az alternatív vitarendezés megindításáról szóló értesítés megküldésével egyidejűleg kérheti a díj megfizetését.

11.3. A vásárló – fogyasztó jogosult az online vitarendezési platform (a továbbiakban: RSO) igénybevételére, hogy vitáit az általa választott nyelven rendezze. A vásárló – fogyasztó vitája alternatív megoldására használhatja az RSO platformot, amely elérhető a weboldalon:https://ec.europa.eu/consumers/odr/

Az RSO platformhoz benyújtott beadványakor a vevő - fogyasztó elektronikus reklamációs űrlapot tölt ki. Az általa benyújtott információknak elegendőnek kell lenniük a megfelelő online alternatív vitarendezési szervezet meghatározásához. A vevő – fogyasztó panaszát alátámasztó dokumentumokat csatolhat.

cikk XII.

Záró rendelkezések

12.1. Ha az adásvételi szerződést írásban kötik meg, akkor a módosítást írásban kell megtenni.

12.2. A szerződő felek közötti kommunikáció elsősorban e-mail üzenetek formájában, ill postai úton.

12.3. A jelen ÁSZF által nem szabályozott fogyasztói szerződéses jogviszonyokra a Ptk. 250/2007 Coll. törvény a fogyasztóvédelemről, a fogyasztóvédelemről szóló 2011. évi XC. 102/2014. törvény a fogyasztóvédelemről a távollévők között kötött szerződés vagy az eladó telephelyén kívül kötött szerződés alapján történő áruértékesítés vagy szolgáltatásnyújtás során, valamint egyes törvények módosításáról szóló 2011. évi XL. 22/2004 Coll. az elektronikus kereskedelemről és az eladó és a fogyasztó kapcsolatát szabályozó egyéb jogszabályokról.

12.4. Ha a vásárló a jelen Fogyasztói Feltételekhez igazolhatóan hozzájárul, és kötelező erejű megrendelést küld, a megkötött adásvételi szerződésre a jelen Fogyasztói Feltételek az irányadók, kivéve, ha a felek másként állapodtak meg.


RÉSZ II.

ÁLTALÁNOS SZERZŐDÉSI FELTÉTELEK NEM FOGYASZTÓK SZÁMÁRA

Eladó:

STELLO s.r.o., székhelye: 1. maja 140/14, 900 84 Báhoň.
bejegyezve a Pozsonyi Kerületi Bíróság Cégjegyzékébe, Osztály: Sro, beírva c.: 57907/B
Azonosítószám: 44725701
Adószám: SK2022803123
Telefon: +421 915 399 662
E-mail:skstello@stello.

(a továbbiakban: "Eladó")

Preambulum

Jelen általános szerződési feltételek (a továbbiakban: vállalkozói feltételek) rögzítik az Eladó és a vevő jogait és kötelezettségeit, aki nem fogyasztó (más néven "vállalkozó vevő"). ), az adásvételi szerződésből eredő, melynek tárgya az Eladó e-kereskedelmi weboldalán történő áru adásvétele.

I. cikk

Általános rendelkezések

1.1. A Vállalkozókra vonatkozó Üzleti Feltételek jelen részének értelmében vásárló vállalkozó minden olyan személy, aki nem fogyasztó. Vevő vállalkozó elsősorban a cégjegyzékbe bejegyzett személy; kereskedelmi engedély alapján vállalkozást folytató személy; az a személy, aki a külön előírásoknak megfelelően nem kereskedelmi engedély alapján folytat vállalkozást; az a természetes személy, aki mezőgazdasági termelést folytat és külön előírás szerint nyilvántartásba vett.

1.2. Megrendeléskor a vásárló vállalkozónak meg kell adnia különösen cégnevét, székhelyét (telephelyét), azonosító számát, IČDPH-t, számlázási adatait, telefonszámát, a vállalkozó nevében eljáró személy e-mail elérhetőségét.

1.3. A vásárló vállalkozó tudomásul veszi és tudatában van annak, hogy a szerződéstől való elállás feltételeit, a garanciákat és magát a reklamációs eljárást a jelen Vállalkozókra vonatkozó Üzleti Feltételek stb. szabályozzák. eltérnek a fogyasztókra vonatkozó Üzleti feltételekben foglaltaktól.

1.4. A vállalkozók üzleti feltételei az adásvételi szerződés szerves részét képezik. Abban az esetben, ha az Eladó és a vevő, vállalkozó írásbeli adásvételi szerződést kötnek, amelyben a jelen Üzletszabályzattól eltérő feltételekben állapodnak meg a vállalkozók számára, szerződéses kapcsolatuk az írásbeli adásvételi szerződés értelmében értelmezendő.

cikk II.

Az adásvételi szerződés megkötése

2.1. Az adásvételi szerződés kötelező érvényű visszaigazolással, ill azzal, hogy elfogadja a vevő adásvételi szerződésének Eladó általi megkötésére irányuló javaslatát az Eladó honlapján kitöltött és fizetési kötelezettséggel járó megrendelés formájában (a továbbiakban: Megrendelés).

2.2. Az ajánlat kötelező érvényű elfogadását az Eladó legkésőbb a -ban meghatározott határidőn belül teljesíti 14 munkanapokon a megrendelés vevőnek történő elküldését követően. Az ajánlat kötelező érvényű elfogadása a megrendelés elfogadásáról szóló e-mail útján történik, amelyet a vásárló a megrendelés kitöltésekor megadott e-mail címére küldenek. Az eladó a megrendelést csak az áru elérhetőségének, az érvényes áraknak és a vevő által kért áru szállítási dátumának ellenőrzése után fogadja el. Az e-mailben küldött ajánlat kötelező érvényű elfogadását "Megrendelés visszaigazolása" jelzéssel látjuk el.

2.3. Az Eladó e-mailje, amelyet a vevő e-mail címére küld a megrendelésének elküldését követően, "Értesítés a rendelés elfogadásáról", "Megrendelés elfogadása", "Javaslat a rendelés megváltoztatására" stb. nem jár az ajánlat kötelező érvényű elfogadásával járó hatásokkal, azaz. az adásvételi szerződés megkötését, de csak tájékoztató jellegű ill az Eladó új javaslata a vételárból történő kedvezmény alkalmazásának lehetőségéről, más minőségű áruk biztosítására, eltérő szállítási módra stb. Abban az esetben, ha az Eladó a szerződés megkötése előtt, pl. az ajánlat kötelező érvényű elfogadásának megküldése előtt javaslatot küld a vevőnek a megrendelés módosítására, az adásvételi szerződés a jelen ajánlat értelmében csak akkor köthető meg, ha a vevő az így módosított ajánlatot elfogadja.

2.4. Az ajánlat kötelező érvényű elfogadása ill a megrendelés különösen a következőkről tartalmaz információkat: az áru megnevezése az adásvételi szerződés tárgyaként, az áruk és/vagy egyéb szolgáltatások ára, az áru szállítási ideje, az áru szállításának helye, ár, feltételek, az áru szállításának módja és időpontja stb.

2.5. A promóciós áruk Eladó honlapján történő értékesítésére a jelen Vállalkozói Üzleti Feltételeken túl a vonatkozó promóció kötelező érvényű feltételei az irányadók. Abban az esetben, ha a vásárló, vállalkozó az adott promóció feltételeit megsértve küld árurendelést, az Eladó jogosult a vevő megrendelését, ill. törölni. A megrendelés törléséről a vásárló vállalkozót e-mailben értesítjük, és a vételár vagy annak egy részének megfizetése esetén a pénzösszeget 14 napon belül visszautaljuk az általa megadott számlára, eltérő rendelkezés hiányában. megegyezett az eladóval.

2.6. A Vevőnek jogában áll a kötelező érvényű, indoklás nélkül elküldött megrendelését annak Eladó általi kötelező érvényű visszaigazolása előtt bármikor visszavonni, a megrendelés kötelező érvényű visszaigazolását követően, ez csak az Eladóval történt megállapodás esetén lehetséges. A visszaigazolt megrendelés Eladó általi törlése esetén, vagy ha a vevő vállalkozó nem veszi át a megkötött adásvételi szerződés tárgyát képező megrendelt árut, a vevő vállalkozó köteles az Eladónak kötbért fizetni, amelynek összege 1000,- Eur. Ez nem érinti az Eladó azon jogát, hogy felelősséget követeljen a vevő vállalkozótól a vevő vállalkozó tevékenységével az Eladónak okozott kárért.

cikk III.

Az eladó jogai és kötelezettségei

3.1. Az eladó különösen köteles:

én. a szerződéskötést követően, i.e. a megrendelés kötelező érvényű elfogadását követően az árut a megbeszélt mennyiségben, minőségben és időpontban a vevő vállalkozónak átadja, és a megőrzéséhez és védelméhez szükséges módon becsomagolja, illetve szállításra felszereli,

ii. annak biztosítása, hogy a kérdéses áru megfeleljen a Szlovák Köztársaság vonatkozó jogszabályainak,

iii. a vevő vállalkozónak (elektronikus vagy fizikai formában) eljuttatja az áru átvételéhez és felhasználásához szükséges minden dokumentumot, valamint az érvényes jogszabályokban előírt egyéb okmányokat (szlovák nyelvű utasítás, adóbizonylat).

3.2. Az eladónak joga van a vevő vállalkozó által a megrendelt áru vételárának megfelelő és időben történő megfizetésére.

3.3. Az Eladó az áru személyes átvételekor jogosult a vásárló, a vállalkozó vagy az áru átvételére jogosult személyazonosságát ellenőrizni, ill. a megrendelés elfogadásáról szóló visszaigazoló email elküldésével annak azonosítása céljából, pl. hogy az árut valóban átadják-e az adásvételi szerződést kötő személynek.

cikk IV.

A vevő jogai és kötelezettségei

4.1. A vásárló vállalkozó különösen köteles:

én. kifizetni az Eladónak a megállapodás szerinti vételárat, beleértve az áru kiszállításának költségeit,

ii. átveszi a megrendelt vagy kifizetett árut,

iii. az áru átvételét aláírásával vagy az általa meghatalmazott személy aláírásával igazolni.

4.2. A vásárló vállalkozó jogosult az árut a szerződő felek által a megrendelés kötelező érvényű elfogadásában megállapodott mennyiségben, minőségben, időpontban és helyen szállítani.

V. cikk

Szállítási és fizetési feltételek

5.1. Az Eladó az Eladó e-kereskedelmi weboldalán található minták, katalógusok, típuslapok és mintakönyvek szerint kínálja az árukat.

5.2. Az eladó vállalja, hogy a megkötött szerződés tárgyát képező árut a határidőn belül leszállítja 30 munkanapokon a fuvarozón keresztül. Előre nem látható körülmények (vis maior) esetén a szállítási határidő meghosszabbodhat. Az Eladó köteles erről a vásárlót haladéktalanul e-mailben vagy SMS-ben tájékoztatni.

5.3. A vevő vállalkozó köteles az árut a vevő vállalkozói megrendelésében megjelölt helyen átvenni, ha a szerződő felek eltérően nem állapodnak meg. Abban az esetben, ha a vevő, vállalkozó a szerződéstől való előzetes írásbeli elállás nélkül nem veszi át az árut ig 5 a megkötött adásvételi szerződésben meghatározott határidő lejártát követő munkanappal a vevő vállalkozó köteles az Eladónak szerződéses kötbért fizetni. 1000,- Eur. Ez nem érinti az Eladó azon jogát, hogy felelősséget követeljen a vevő vállalkozótól a vevő vállalkozó tevékenységével az Eladónak okozott kárért. A lejárat után 5 munkanapon belül attól a naptól számítva, amikor a vevő, vállalkozó az áru átvételére kötelezett, az Eladó jogosult az adásvételi szerződéstől elállni és az árut harmadik személynek eladni.

5.4. Abban az esetben, ha az Eladó az árunak a vevő vállalkozóhoz az adásvételi szerződésben meghatározott helyre a vevő vállalkozó által történő elszállításáról gondoskodik, és a vevő vállalkozót bizonyíthatóan előzetesen tájékoztatta a helyről és időpontról, a vevő vállalkozó köteles személyesen átvenni az árut, vagy annak távollétében az adásvételi szerződésben meghatározott áru átvételére az általa meghatalmazott személy által az árut átvenni és az áru átadásáról és átadásáról szóló jegyzőkönyvet aláírni. Az adásvételi szerződésben meghatározott áru átvételére jogosult harmadik személy köteles írásbeli meghatalmazást benyújtani az Eladónak vagy a fuvarozónak. Az áru átvettnek minősül:

- amikor a vevő, vállalkozó vagy az általa megjelölt harmadik személy átveszi az árut; vagy

- amikor a vevő, vállalkozó vagy az általa megjelölt harmadik személy az utoljára leszállított árut veszi át (ha a vevő által egy megrendelésben megrendelt árut külön szállítják); vagy

- amikor a vásárló vállalkozó vagy az általa megjelölt harmadik személy az utolsó alkatrészt vagy darabot átveszi (ha több részből vagy darabból álló árut szállítanak ki).

5.5. A vásárló vállalkozó köteles a szállító jelenlétében az árut és annak csomagolását haladéktalanul átvételkor ellenőrizni. Abban az esetben, ha a vásárló vállalkozó azt tapasztalja, hogy az áru vagy az áru csomagolása mechanikai sérülést szenvedett, köteles erről a fuvarozót értesíteni. Az áru vagy annak csomagolása vevő általi átvételekor bekövetkezett sérülése esetén a vállalkozó köteles az áruban bekövetkezett sérülés mértékéről és jellegéről feljegyzést készíteni (sérülési jegyzőkönyv), melynek helyességét a Szolgáltató igazolja. fuvarozó, azonnal az áru átvétele után.

5.6. A vásárló vállalkozó jogosult arra, ha az árut az Eladó az 5.2. pontban meghatározott határidőn belül nem szállítja ki. Üzleti feltételek és az áru ismételt leszállítására ésszerű határidő biztosítása után eláll az adásvételi szerződéstől, és az Eladó köteles a már kifizetett vételárat visszaadni a vásárló vállalkozónak.

5.7. A vevő a vételárat a megrendelésben választott módon fizetheti az alábbi lehetőségek közül: Fizetés átutalással vagy az Eladó számlájára történő előleggel.

5.8. Amennyiben a vásárló vállalkozó az árut az 5.3. pontja értelmében az Eladó jogosult a vevő vállalkozótól összegű tárolási díjat követelni. 50,- EUR egy nap tárolásra, kivéve, ha a szerződő felek másként állapodnak meg. Ez nem érinti az Eladó azon jogát, hogy a vevő vállalkozótól az áru átvételének 5.3. pontja szerinti késedelme miatt neki okozott kár megtérítését követelje. pontja alapján.

5.9. A vásárló vállalkozó tudomásul veszi és elfogadja, hogy az Eladó katalógusaiban, prospektusaiban és egyéb, a gyártó által megadott egyéb dokumentumokban szereplő áru súlya, méretei és egyéb adatai a feltüntetett érték ± 3%-ával eltérhetnek a valóságtól.

5.10. Az eladó nem vállal felelősséget a vevő vállalkozó felé az áru futárszolgálat által okozott késedelmes kézbesítéséért (vagy a vevő vállalkozó hibás címének megadásáért), az áru esetleges át nem adásáért (a szállító hibájából), a futárszolgálat által vagy postai úton történő küldemény (ebben az esetben a panaszt közvetlenül a futárszolgálatnál vagy a postán kell benyújtani).

Cikk VI.

Vételár

6.1. A vevő vállalkozó az áru adásvételi szerződésben vállalt vételárát, beleértve az áru szállításának költségeit (a továbbiakban: vételár) készpénz nélküli átutalás vagy letét formájában köteles megfizetni az Eladónak. az Eladó számlájára, amely a megrendelés kötelező érvényű elfogadásában szerepel.

6.2. Ha a vevő vállalkozó a vételárat készpénz nélküli átutalással vagy az Eladó számlájára történő befizetéssel fizeti meg az Eladónak, a fizetés időpontjának azt a napot kell tekinteni, amikor a teljes vételár az Eladó számláján jóváírásra került.

6.3. A vásárló vállalkozó a megrendelt áru vételárát a megkötött adásvételi szerződés szerinti időtartamon belül, de legkésőbb az áru átvételekor köteles megfizetni.

6.4. Az áru összeszerelésével és költöztetésével kapcsolatos díjakat és költségeket az áru vételára nem tartalmazza, és az Eladó nem köteles ezeket a szolgáltatásokat a vevőnek nyújtani.

6.5. Az akciós árak a készlet erejéig érvényesek, kivéve, ha egy adott terméknél másként nem jelezzük.

cikk VII.

Tulajdonjog megszerzése és az áru sérülésének kockázatának átszállása

7.1. A megrendelt áru tulajdonjoga a vételár teljes kifizetése után a vásárló vállalkozóra száll át.

7.2. A megkötött adásvételi szerződés tárgyát képező áruk sérülésének kockázata a megrendelt áru vételárának teljes kifizetésével száll át a vásárló vállalkozóra.

cikk VIII.

Reklamációs eljárás (hibafelelősség, garancia, reklamáció)

8.1. Az eladó felelős az áru hibáiért vagy hibáiért (a továbbiakban: "hibák"). A vásárló vállalkozó köteles haladéktalanul reklamációt benyújtani egy felhatalmazott szervizben. Listájukat az Eladó biztosítja.

8.2. A vásárló vállalkozó panaszainak kezelésére az alábbi Vállalkozókra vonatkozó Üzleti Feltételek vonatkoznak.

8.3. A reklamációs eljárás azokra az árukra vonatkozik, amelyeket a vásárló vállalkozó az Eladótól vásárolt az Eladó e-kereskedelmi webhelyén. A jelen űrlapon szereplő reklamációs eljárás minden üzleti esetre érvényes, kivéve, ha szerződésben más garanciális feltételekről állapodnak meg.

8.4. A vásárló vállalkozó csak az Eladótól vásárolt, a gyártó, a szállító vagy az Eladó hibájából eredő, a jótállás hatálya alá tartozó árukra jogosult szavatossági igényt érvényesíteni.

8.5. A vásárló vállalkozó köteles az árut az áru átvétele után haladéktalanul megvizsgálni. Ha ezt nem teszi meg, nem érvényesítheti sikeresen az ellenőrzést követően észlelt hibákat; Hibaigényt érvényesíthet, ha bizonyítani tudja, hogy az áru átvételekor már rendelkezett ezekkel a hibákkal. Ebben az esetben az árut kicserélik.

8.6. A jótállási idő alatt a vásárló vállalkozó jogosult reklamációs űrlapot benyújtani, de csak az igényelt áru leszállítását követően vagy azzal egyidejűleg, beleértve a

- tartozékai,

- az áru átvételéhez és használatához szükséges dokumentumokat, utasításokat és egyéb dokumentumokat,

- jótállási jegy alapján, ha azt a gyártó szállította és

- a szerződés tárgyát képező áruk fizetésének igazolása,

hivatalos szervizközpontban.

A feltételekhez mellékeljük a Panasz-űrlap mintáját.

8.7. Abban az esetben, ha nincs lehetőség reklamáció benyújtására felhatalmazott szervizben, a vásárló vállalkozó közvetlenül az Eladó telephelyén nyújtja be azt. A reklamációkat az Eladó munkanapokon írásban kezeli az Eladó telephelyére eljuttatott reklamációs űrlap alapján. Ebben az esetben a vevő vállalkozó a 8.6 pont szerinti árut a tartozékokkal együtt a megfelelően kitöltött és aláírt reklamációs lappal együtt szállítja ki. jelen Üzleti Feltételek Vállalkozóknak. A vásárló vállalkozó köteles a reklamációs lapon pontosan feltüntetni a termékhibák fajtáját és mértékét. Az igényelt áru vevő vállalkozótól az Eladóhoz szállításának költségeit a vevő vállalkozó fizeti. A postai és egyéb díjakat a reklamációs eljárás keretében nem térítik vissza. Az eladó azt javasolja, hogy a vevő, a vállalkozó a szállítmányt az igényelt áruval együtt biztosítsa. Az Eladó az utánvétes árut nem fogadja el. Az árut megfelelően be kell csomagolni, hogy szállítás közben ne sérüljön meg.

8.8. A vásárló vállalkozó köteles az áru hibáit vagy hibáit indokolatlan késedelem nélkül reklamálni az Eladónál. A fogyasztóvédelmi törvény szerinti 30 napos határidő nem vonatkozik a vásárló vállalkozó panaszának feldolgozására. Vállalkozási vásárlók panaszkezelési határideje 60 nap.

8.9. A vásárló vállalkozó nem jogosult a szavatosságot alkalmazni azon hibákért, amelyekről az Eladót a szerződés megkötésekor értesítették, vagy amelyekről az adásvételi szerződés megkötésének körülményeit figyelembe véve köteles rendelkezni. ismert.

8.10. Az eladó a hibás árut a hiba vagy hiba elhárítása helyett mindig kicserélheti egy tökéletesre, ha ez nem okoz komoly nehézséget a vevőnek.

8.11. Az adásvételi szerződés tárgyára vonatkozó jótállás igénybevételének joga a vevő vállalkozóval szemben megszűnik:

én.) ha az árut, ideértve a tartozékokat, dokumentációt, használati utasítást és egyéb dokumentumokat, amelyek az áru átvételéhez és használatához szükségesek voltak, a jótállási jegyet, ha azt a gyártó szállította, és a szerződés tárgyát képező áru ellenértékének fizetését igazoló igazolást , nem nyújtották be,

ii.) azzal, hogy az áru átvételekor nem jelentenek nyilvánvaló hibákat,

iii.) az áru szavatossági idejének lejártakor,

iv.) a vásárló vállalkozó által az árun okozott mechanikai sérülés,

v.) az áru olyan körülmények között történő felhasználása, amelyek nedvességtartalma, kémiai és mechanikai hatásai miatt nem felelnek meg az áru felhasználásának természetes környezetének,

mi.) az áruk szakszerűtlen kezeléséből, kiszolgálásából vagy a gondozás elhanyagolásából,

vii.) az áru túlzott rakodása vagy a Szlovák Köztársaságban érvényes dokumentációban, általános elvekben, műszaki szabványokban vagy biztonsági előírásokban meghatározott feltételekkel ellentétes használat miatti sérülése,

viii.) az áruban bekövetkezett, elkerülhetetlen és/vagy előre nem látható események miatti sérülés,

ix.) az áruk véletlen sérülése és véletlen megromlása miatti sérülése,

x.) szakszerűtlen beavatkozás, szállítás közbeni sérülés, víz, tűz, statikus vagy légköri elektromosság vagy egyéb vis maior okozta kár,

xi.) jogosulatlan személy beavatkozása az áruba,

xii.) az áru (vagy annak egy részének) az áru használatából eredő normál kopása.

A fent említett pontokat nem kell egyszerre teljesíteni; Az adásvételi szerződés tárgyára vonatkozó jótállás érvényesítésének joga a vevő vállalkozóval szemben megszűnik, ha akár egy pont is teljesül.

8.12. Az eladó köteles a panaszt kezelni és a reklamációs eljárást az alábbi módok egyikén befejezni:

én.) javított áru átadásával,

ii.) árucserével,

iii.) az áru vételárának visszaküldésével,

iv.) az áru árából ésszerű engedmény megfizetésével,

v.) az Eladó által meghatározott teljesítés átvételére vonatkozó írásbeli felhívással,

mi.) az áruigény indokolt elutasítása.

Az áru új árura cseréje esetén a jótállási idő az új áru átvételétől kezdődik újra, de csak erre az új árura.

8.13. A jótállási idő 12 hónap, kivéve, ha a vásárló vállalkozó konkrét esetekre eltérő jótállási időt ismer. A jótállási időre a gyártó jótállási feltételei az irányadóak a Kereskedelmi törvénykönyv (429. § és azt követő) vonatkozó feltételek szerint. A jótállási idő meghosszabbodik azzal az idővel, ameddig a vásárló vállalkozó az árut az áru garanciális javítása miatt nem tudta használni.

8.14. Az árureklamációs eljárás azon a napon kezdődik, amikor a 8.6 pont szerinti valamennyi feltétel teljesül. pontjában foglaltakat vállalkozóknak egyidejűleg, ideértve a helyesen kitöltött és aláírt reklamációs űrlap kézbesítését a vásárló vállalkozónak

8.15. Ha javítható garanciális hibáról van szó, az árut megjavítjuk. Ha a javítás nem lehetséges, és a hiba jellege nem akadályozza a rendeltetésszerű használatot, az Eladó és a vevő az áru árából ésszerű árengedményben állapodhat meg. Kedvezmény esetén erre a hibára később nem lehet panasz.

8.16. Ha a szerződést a 345. §-a szerinti hibás áruszállítással lényegesen megszegik. 2. §-a alapján a vevő vállalkozó:

a) követelni a hiányosságok megszüntetését a hibás áruk csereáru szállításával, a hiányzó áruk szállításával és a jogi hibák megszüntetését,

b) követelni a hibák kijavítását az áru javításával, ha a hibák javíthatók,

c) a vételárból méltányos engedményt kérni ill

d) elállni a szerződéstől.

8.17. Választás a 8.16. pontban felsorolt ​​igények közül. pontjában foglaltak szerint a vevő vállalkozót csak akkor illeti meg, ha a hiba bejelentését követően időben vagy szükségtelen késedelem nélkül értesíti az Eladót. Az igényelt követelést a vásárló vállalkozó az Eladó hozzájárulása nélkül nem változtathatja meg. Ha azonban kiderül, hogy az áru hibái helyrehozhatatlanok, vagy a kijavításuk aránytalan költséggel járna, a vevő vállalkozó követelheti csereáru leszállítását, ha azt az Eladó értesítését követően indokolatlan késedelem nélkül kéri az Eladótól. őt erről a tényről. Ha az Eladó az áru hibáit ésszerű határidőn belül nem szünteti meg, vagy a határidő lejárta előtt bejelenti, hogy a hibát nem távolítja el, a vevő, vállalkozó elállhat a szerződéstől, vagy megfelelő árengedményt követelhet a vételár.

8.18. Ha a vevő vállalkozó igényét a választást a 8.17. pont szerinti határidőn belül nem jelenti be. pontjában szereplő vállalkozók részére termékhibából eredő igénye van, mint kisebb szerződésszegés esetén.

8.19. Ha a hibás áru szállításával a szerződést jelentéktelen mértékben megszegik, a vevő vállalkozó vagy a hiányzó áru kiszállítását és az áru egyéb hibáinak elhárítását, vagy a vételárból engedményt követelhet. Mindaddig, amíg a vevő, vállalkozó nem tart igényt a vételárból engedményre, illetve nem áll el a szerződéstől, az Eladó köteles a hiányzó árut leszállítani és az áru jogi hibáit eltávolítani. Az egyéb hibákat saját választása szerint köteles az áru kijavításával vagy csereáru leszállításával eltávolítani; azonban a választott hibaelhárítási mód nem okozhat aránytalan költséget a vevő vállalkozónak.

8.20. Ha a vevő, vállalkozó az áru hibáinak megszüntetését követeli, az általa az Eladónak e célból biztosítandó további ésszerű határidő lejárta előtt az áru hibáira egyéb igényt nem támaszthat, a kártérítési igény kivételével, eltérő megállapodás hiányában.

8.21. Mindaddig, amíg a vevő az előző pont szerint további ésszerű határidőt nem határoz meg, vagy a vételárból engedményt igényel, az Eladó értesítheti a vevő vállalkozót, hogy a hibákat meghatározott határidőn belül kijavítja. Ha a vásárló vállalkozó a jelen értesítés kézhezvételét követően indokolatlan késedelem nélkül nem jelenti be az Eladónak egyet nem értéséről, úgy ez az értesítés a 8.20. pont szerinti határidőt meghatározó hatályú. jelen Üzleti Feltételek Vállalkozóknak.

8.22. Ha az Eladó az áru hibáit a 8.20. pontból eredő határidőn belül nem szünteti meg. vagy 8.21. pontja alapján a vevő vállalkozó a vételárból kedvezményt érvényesíthet, vagy a szerződéstől elállhat, ha a 8.20. pont szerinti határidő meghatározásakor vagy ésszerű időn belül a szerződéstől való elállási szándékát az Eladónak bejelenti. a szerződéstől való elállás előtti időszakra. A választott igényt a vásárló vállalkozó az Eladó hozzájárulása nélkül nem módosíthatja.

8.23. Jelen Vállalkozói Üzletszabályzat alkalmazásában szerződésszegésnek minősül lényeges, ha a szerződésszegő fél a szerződés megkötésekor tudta, vagy annak időpontjában, figyelembe véve a szerződésszegést, ésszerű volt előre látni. a szerződés tartalmából vagy a szerződés megkötésének körülményeiből adódó célja, hogy a másik fél az ilyen szerződésszegésből eredő kötelezettségeinek teljesítésében ne legyen érdekelt. Kétség esetén feltételezzük, hogy a szerződésszegés nem lényeges.

8.24. A panaszkezelés csak a reklamációs űrlapon felsorolt ​​hibákra vonatkozik.

8.25. A vásárló vállalkozónak az áru hibájára vonatkozó igényérvényesítési joga kimerül, miután élt jogával, és felszólította az Eladót az áru hibájának elhárítására a jelen Üzletszabályzat szerint a vállalkozó számára, függetlenül a hiba eredményétől. kárigény esetén már nem jogosult ugyanazon egyedi hibára (nem azonos jellegű hibára) ismételten érvényesíteni a követelést. Abban az esetben, ha az Eladó a reklamációs eljárást a reklamáció indokolt elutasítása miatt megszünteti, de a termék hibája objektíve fennáll, és azt nem távolította el, a vásárló vállalkozó a termékhiba megszüntetésére vonatkozó jogát bíróságon keresztül gyakorolhatja.

cikk IX.

Személyes adatok védelme

9.1. Az eladó a személyes adatok kezelésének módjának megfelelő technikai, szervezési és személyi intézkedéseket hozott, különös tekintettel az alkalmazandó technikai eszközökre, a kezelt személyes adatok titkosságára és fontosságára, valamint az esetleges kockázatok körére törvénynek megfelelően képes megzavarni információs rendszerei biztonságát vagy működőképességét. 18/2018 Coll. a személyes adatok védelméről és az ezek szerinti GDPR szabályozásról feldolgozási szabályok.

X. cikk.

Elállás az adásvételi szerződéstől

10.1. Az eladó jogosult az adásvételi szerződéstől elállni, ha az adásvételi szerződés teljesítésének lehetetlenné válik. Olyan esetek, mint pl. a gyártó készletének kiárusítása, a gyártó áruinak elérhetetlensége, vagy ha az adásvételi szerződésben vállalt áru gyártója, importőre vagy szállítója leállította a gyártást, vagy olyan súlyos változtatást hajtott végre, amely lehetetlenné tette az Eladónak az adásvételi szerződésből eredő kötelezettségeinek teljesítését. adásvételi szerződés vagy vis maior okok miatt, vagy még akkor sem, ha az Eladótól minden méltányosan megkövetelhető erőfeszítés nem tudja az árut a vevő vállalkozónak a jelen Vállalkozói Üzletszabályzatban meghatározott határidőn vagy áron átadni. és így tovább. Az eladó köteles erről a vevő vállalkozót tájékoztatni, és az adásvételi szerződésben vállalt áru már kifizetett árat a szerződéstől való elállás közlésétől számított 14 napon belül visszaküldeni neki, úgy, ahogyan azt a vevő vállalkozó megfizette. az ár, ha a szerződő felek másként nem állapodnak meg. Az eladó akkor is jogosult elállni az adásvételi szerződéstől, ha

- ha a vásárló vállalkozó nem vette át az árut ig 5 munkanapok attól a naptól számítva, amikor a vevő vállalkozó köteles volt az árut átvenni, ill

- ha a vevő vállalkozó a teljes vételárat a határidőn belül nem fizette meg 5 munkanappal az esedékesség után.

10.2. A vásárló vállalkozó elállhat az adásvételi szerződéstől a VIII. pontja alapján, valamint a jelen Vállalkozói Üzletszabályzatban foglaltak szerint. 513/1991 Coll. Kereskedelmi törvénykönyv.

cikk XI.

Záró rendelkezések

11.1. A jelen általános szerződési feltételekben nem szabályozott jogviszonyokra a Kereskedelmi Törvénykönyv vonatkozó rendelkezései vonatkoznak.

11.2. Jelen vállalkozói üzletszabályzat a vevő vállalkozóval szemben a kötelező érvényű fizetési kötelezettséggel járó elektronikus megrendelés elküldésével lép hatályba, kivéve, ha a szerződő felek másként állapodnak meg.

Báhoniban 2024. szeptember 1-én

STELLO s.r.o.



SZ. MELLÉKLET 1 - PANASZLAP


Címzett: STELLO s.r.o., 1. maja 14, 90084 Báhoň


Igénylési kérelem

Cím, név és vezetéknév:

Lakóhely címe:

E-mail cím:

Megrendelés és számla száma:

Rendelés dátuma:

Az áru átvételének dátuma:

A kifogásolt áruk (név és kód):

A termék hibáinak leírása és terjedelme:

Az eladó vásárlójaként követelem, hogy panaszomat a következő módon kezeljék:

A pénzt bankszámlára (IBAN)/más módon szeretném visszautalni


Mellékletek:

Dátum:

Aláírás:


SZ. MELLÉKLET 2 - SZERZŐDÉS ELÁLLÁSI ŰRLAP


Címzett: STELLO s.r.o., 1. maja 14, 90084 Báhoň.


Ezúton kijelentem, hogy az 1. sz. 102/2014. a távértékesítéssel kötött szerződés vagy az eladó telephelyén kívül kötött szerződés alapján történő áru értékesítése vagy szolgáltatásnyújtás során történő fogyasztóvédelemről, valamint egyes törvények módosításáról (a továbbiakban: a távértékesítésben a fogyasztóvédelemről szóló törvény) "), elállok a megállapodástól:


Cím, név és vezetéknév:

Cím:

E-mail cím:

Megrendelés és számla száma:

Rendelés dátuma:

Az áru átvételének dátuma:

Az általam visszaküldött áruk (név és kód):

A visszaküldés oka:

A kapott pénzeszközök visszaküldésének módja:


A pénzt bankszámlára (IBAN)/más módon szeretném visszautalni


Figyelmeztetés a fogyasztó számára: A 10. § bek. törvény 4. §-a alapján jogosult a fogyasztótól az áru olyan értékcsökkenésének megtérítését követelni, amely az áru olyan kezelésének eredményeként keletkezett, amely meghaladja a szükséges kezelés körét. az áruk jellemzőinek és funkcionalitásának meghatározására.

Dátum:

Aláírás: